Wypożyczalnia sprzętu budowlanego, elektronarzędzi, wierteł diamentowych oraz samochodów

20.05.2018

Elektronarzędzia do kucia i prac wyburzeniowych

Chcesz poprawić funkcjonalność wnętrza, zmienić aranżację bądź rozkład pomieszczeń? Taki remont często wiąże się z wyburzeniem niektórych ścian, skuwaniem starych posadzek czy też tynku. Sposób postępowania oraz dobór odpowiednich narzędzi będzie w dużej mierze zależał od materiału, w którym będą odbywały się prace.

Prace możemy zacząć od użycia prostych narzędzi takich jak młotek czy dłuto. Jednak taka praca może szybko okazać się nużąca, w rezultacie nie przynosząc oczekiwanych efektów. Na szczęście na pomoc przychodzą nam elektronarzędzia. Do kucia zwłaszcza intensywnego odradzamy używania młotowiertwarek z uchwytami SDS-Plus, gdyż może przyspieszyć to zużycie się sprzętu. Przydatne tu będą urządzenia, które nie wiercą a kują – młoty udarowe, idealne do kucia w murze, cegle i betonie.

Cały wpis

14.05.2018

BHP, Praca na budowie

Kodeks Pracy oraz Prawo budowlane przedstawiają nam podstawowe zasady bezpieczeństwa pracy na budowie oraz zasady o ochronie zdrowia pracowników.

Pamiętajmy jednak, że budowlańcy zawsze powinni mimo wszystko kierować się zdrowym rozsądkiem. Nie odpowiednie decyzje oraz zachowania mogą wpłynąć nie tylko na nasze bezpieczeństwo, ale również bezpieczeństwo osób trzecich. A jak wszyscy wiemy prace budowlane niosą ze sobą wiele zagrożeń.

Praca budowlańców jest specyficzna, bowiem w trakcie pracy zmieniają oni swoje stanowiska oraz zajęcia, dlatego zawsze należy pamiętać o przestrzeganiu przepisów BHP.

Cały wpis

02.05.2018

JAK UŁATWIĆ SOBIE PRACĘ PODCZAS WIERCENIA OTWORÓW?

Bardzo często zapominamy, że dobór narzędzi oraz osprzętu ma znaczny wpływ na polepszenie wykonywania etapu zaplanowanych prac. Należy pamiętać, że wiertła dobieramy właściwie do materiału w którym powstanie nasz otwór. Zatem inne wiertło wybierzemy do zrobienia otworu w podłożu z metalu, a zupełnie innego użyjemy do odwiertu w betonie. Owszem, można zastosować wiertło uniwersalne, natomiast my zalecamy dobór wiertła przystosowanego do danego podłoża, ponieważ ma to ogromny wpływ na jakość naszej pracy. Biorąc pod uwagę materiał w którym będzie wykonywany odwiert możemy zastosować następujące wiertła:

Cały wpis